Polyuretan-betonové podlahy

Polyuretanbetonové podlahy se řadí mezi velmi odolné podlahy, které své uplatnění najdou zejména v průmyslových odvětvích. Polyuretanbetonová podlaha Remmers Crete je pružná i bezpečná zároveň, což zvyšuje možnost jejího využití. Polyuretan-betonové podlahy jsou také charakteristické svoji vysokou tepelnou, chemickou a mechanickou odolností, kterou získaly díky perfektní kombinaci vodné polyoemulze a polyuretanového pojiva obsahujícího polymerní MDI.

Polyuretan-betonová podlaha Remmers Crete může být navržena podle nejrůznějších požadavků zpracovatelských potravinářských závodů, a to díky řadě různých systémů. Povrchová struktura může být dle výplňového materiálu zvolena jako hladká nebo protiskluzná. Remmers Crete PU beton je proto vhodný pro využití v potravinářském průmyslu, kde jsou kladeny vysoké požadavky na hygienu a čištění, protiskluznost či odolnost vůči teplotám.

Remmers Crete PU beton v sobě zahrnuje silnou ochranu podlahy s nastavitelnou strukturou povrchu:

Uzavírací nátěry – Podlaha s teplotní odolností povrchu do 60°C.  Jednovrstvý nátěrový systém tloušťky vrstvy je do 0,5 mm a je vhodný pro ochranu betonu podlahy a stěny. Spolehlivě chrání (např. před slabými kyselinami). Použití je vhodné pro podlahy a stěny s lehkou zátěží, omyvatelný povrch, prostory pro údržbu, pomocné malé sklady apod.

Samonivelační stěrky -  Podlaha s teplotní odolností povrchu do 80°C. Stěrky s lehce samonivelačními vlastnostmi. Vzniká matně hladký povrch s vysokou mechanickou odolností, který umožňuje pojíždět kovovým kolem. Typickými vlastnostmi podlahy je také vysoká chemická odolnost, odolnost proti mechanickým rázům a proti trvale mokrému prostředí. Aplikuje se v tloušťce vrstvy 3 – 4 mm. Použití je vhodné pro prostory bez požadavku na protiskluznost, prostory s vysokým mechanickým a chemickým zatížením. Typ podlahy vhodný zejména pro strojírenský průmysl a logistická centra či pekárny.

Stěrky s volitelnou strukturou povrchu  -  Podlaha s teplotní odolností povrchu do 120°C. Jedná se o podlahové systémy s volitelnou strukturou povrchu. Tloušťka vrstvy se pohybuje od 4 mm do 9 mm v závislosti na požadované teplotní odolnosti. Povrch je charakteristický vysokou mechanickou a chemickou odolností. Použití je vhodné pro prostory s požadavkem na protiskluznost (např. dojírny), trvale mokré prostory v potravinářském a chemickém průmyslu. Vhodné i pro strojírenský průmysl.

Ručně hlazené stěrky – Podlaha s teplotní odolností povrchu do 130°C. Jde o jednovrstvé stěrky, probarvené v celé tloušťce vrstvy. Povrch je vhodný pro rychlé "víkendové" opravy podlah. Aplikuje se v tloušťkách 6 mm a 9 mm dle požadované teplotní odolnosti. Povrch je charakteristický vysokou mechanickou, teplotní a chemickou odolností a také zachováním protiskluzných vlastností po celou dobu životnosti podlahy. Podlaha je vhodná pro aplikaci do spádu. Použití je vhodné pro prostory s vysokým teplotním, chemickým a mechanickým zatížením a jejich kombinaci. Například pro výrobní prostory potravinářského průmyslu, varny kuchyní, masokombináty, mlékárny, pekárny apod.

Potřebujete více informací nebo si přejete zadat poptávku?